סובלים מתסמינים למיגרנה וגם מרגישות לאור?

תוכן עניינים

מיגרנה היא מחלה נוירלוגית שכיחה. כיום יותר ממיליון אנשים סובלים ממנה בישראל והיא גורמת לתסמינים רבים כשהעיקרי בהם הוא כאב ראש, המפריע לתפקוד יומיומי. התקפיה יכולים להימשך שעות ואף ימים, וגורמים לסבל רב למטופלים ולסובבים אותם. אצל אנשים לא מעטים הסובלים מתסמינים למיגרנה – כאבי הראש מלווים גם ברגישות מוגברת לאור. 

אנשים רבים המתמודדים עם עומס חזותי (אירלן), סובלים מרגישות לאור, ובין היתר גם מכאבי ראש ומיגרנות, אולם לא מודעים כלל לפתרון פשוט ויעיל, המאפשר להפחית את עוצמת ותדירות המיגרנה. הוכח ששימוש בעדשות משקפיים  מסננות צבע, בשיטת אירלן, אצל מספר לא מבוטל של הסובלים מכאבי ראש תכופים ומיגרנות, מפחית באופן משמעותי את עוצמת ותדירות הכאב. אבחון יעיל  ומתאים ע"י מאבחן אירלן מוסמך, יכול להתאים לסובל את שילוב צבעי העדשות המסננות צבע באופן האופטימלי, שיביא להפחתת הסבל באופן משמעותי. 

כאבי ראש ועומס חזותי  (אירלן)

חשוב להדגיש שכאב הראש, יכול להיות תסמינים לבעיות רפואית רבות, לכן חשוב להיבדק על ידי רופא ולשלול אפשרויות אחרות, שאינן קשורות לאירלן. בנוסף, חלק מכאבי הראש נגרמים כתוצאה מהלחץ והמתח היומיומי, ואינם קשורים לבעיה רפואית ספציפית. 

יחד עם זאת, אנשים רבים אשר סובלים מכאבי ראש אינם מודעים לתנאים בסביבתם שעלולים לגרום לכאבי הראש. אחד מהגורמים החיצוניים הגורמים לכאב ראש ומיגרנה הוא חשיפה לאור חזק, או סינוור. אם את או אתה סובלים מרגישות לאור וממיגרנה, מומלץ לבדוק אם אתם סובלים מעומס חזותי (אירלן) ובמידה וכן, תגלו שישנו  פתרון מיידי וקל להפחתת כאבי הראש ושיפור איכות חייכם.

למה לסבול, יש פתרון! >>

תוצאות מוכחות ומדהימות למשתמשים במשקפי אירלן!

במאי 2023 מרכז אירלן הבינ"ל, החלוץ והמוביל העולמי בטכנולוגיה הנעזרת בעדשות משקפיים מסננות צבע, (משקפי אירלן) פרסם תוצאות סקר שנערך לאחרונה, על ידי התאגיד לפיתוח תפיסה, בקרב 669 אנשים המרכיבים משקפי אירלן שהותאמו להם באופן אישי כדילהתמודד עם העומס החזותי (אירלן) ממנו הם סובלים.

הסקר מצא כי חמשת הנושאים המובילים שאנשים נעזרו בעדשות אירלן הם:

 • רגישות לאור ב-91 אחוז;
 • עומס בעיניים ב-82 אחוזים;
 • בעיות קריאה ועיוותים בהדפסה ב-73 אחוזים;
 • כאבי ראש בשיעור של 65 אחוזים;
 • ועייפות של 62 אחוז.

כמו כן, נצפה כי 87 אחוז מאלה שחוו כאבי ראש דיווחו על הקלה מוחלטת בכאבי הראש בעת שימוש בעדשות מסננות צבע Irlen® Spectral Filter.
בנוסף, המספר הממוצע של כאבי ראש ומיגרנות בכל חודש הופחת משמעותית מ-15 ל5 – כאבי ראש בחודש, ומיגרנות משישה לשניים בחודש.
יתר על כן, 86 אחוזים הצליחו להפחית או לבטל את השימוש שלהם בתרופות לשיכוך כאבים ללא מרשם לאחר קבלת Irlen® Spectral Filters.
לבסוף, 59 אחוזים הצליחו להפחית או לבטל את השימוש שלהם בתרופות מרשם למיגרנה לאחר שימוש במסנני Irlen® Spectral Filter.

* למאמר המלא באנגלית, לחץ על הקישור >>
New Study Suggests Colored Lenses Can Reduce Headaches

השפעת תסמונת אירלן על הילדים

ילדים  רבים מתמודדים עם עומס חזותי (אירלן), מתאפיינים גם כסובלים מכאבי ראש  ולעיתים גם עם תסמינים של מיגרנה. הסיבות לכאבי הראש והמיגרנות נעלמים בפני הוריהם, אשר אינם  מודעים לתופעת העומס החוזתי / אירלן ולקשר בין הדברים. 

כאבי הראש ומיגרנה יכולים להיות קושי נוסף של הילד להתמודד עם  קשיים אחרים כגון: קשיים בלמידה או בביצוע משימות ביתיות. הילדים לומדים לא להתלונן על הכאב מאחר והרגישות לתלונותיהם נמצאת ברמה נמוכה, ולעיתים אף מתייחסים אליהם בחשד שהדבר נאמר כתירוץ לצורך הימנעות מהתמודדות עם קשיים. 

אבחון בשיטת אירלן, יגלה מיידית אם משקפי אירלן יעזרו לו להתמודד עם הבעיה ובמידה וכן – יסייעו לו משמעותית בכל תחומי החיים.

 

פתרון יעיל למיגרנה הנגרמת מרגישות לאור

אירלן הינה שיטה ייחודית ויעילה להפחתת השפעת הסינוור מהאור הגורם למיגרנה וכאבי ראש. שימוש במשקפי אירלן הוכח ,לאורך עשרות שנים ברחבי העולם, כטיפול יעיל לכאבי ראש ומיגרנות,  בקרב אנשים וילדים, הסובלים גם מרגישות לאור, סחרחורות ועייפות. 

אנשים רבים שסבלו מכאבי ראש ומיגרנות לצד בעיות עומס חזותי, קיבלו תוצאות חיוביות במיוחד, בזכות שימוש במשקפיים מסנני צבע של אירלן והפחיתו באופן משמעותי  את תכיפות  כאבי הראש ואת עוצמתם. 

ביכולתם של משקפי אירלן לסנן, את הגורמים שעלולים להביא לכאבי ראש ומיגרנה, לרבות גורמים שנתפסים כבוהקים ומפריעים. מעבר להפחתת כאבי הראש, משקפי אירלן מקנים לאנשים מסוימים אפשרות לראות בצורה חדה יותר ולהתמודד עם הפרעות ראיה נוספות.

סיכום: אירלן ותסמינים של מיגרנה

כאבי הראש ומיגרנות יכולים להיות תסמינים חמורים כחלק מתסמונת אירלן. עם הבנת הקשיים הסביבתיים שגורמים למיגרנה וכאבי הראש, שיטת אירלן מציעה פתרון מקצועי ויעיל להקלה על הסבל. גם במקרי ילדים, חשוב לתמוך ולתקשר עם ילדינו, ולהקנות להם את התמיכה שהם זקוקים על מנת להתמודד בצורה אופטימלית עם הכאבים. אירלן, כשיטת טיפול יעילה ופשוטה, מציעה פתרון מוכח ומועיל לכאבי הראש, מיגרנות ובעיות חזותיות, במיוחד בקרב מי שמתמודד עם רגישות לאור. במידה ואתה מוצא את התסמינים המתוארים מעלה, גם אצלך (או ילדך), מומלץ להגיע לאבחון ובמידת הצורך להתאמת עדשות משקפיים מסננות צבע עם הרכבת משקפיים אלה, ניתן יהיה לעבור לחיות חיים רגילים ואיכותיים

לאנשים רבים אשר סבלו מכאבי ראש, מיגרנות, כאבי בטן, סחרחורות ועייפות, ומרכיבים משקפיים מסנני צבע של אירלן, נפתרו הבעיות הבאות:

 • חוסר נוחות באור השמש
 • חוסר נוחות באור בוהק או ניאון
 • העדפת תאורה מעומעמת
 • קשיים עם תאורת לילה
 • קשיים בלהסתכל על דברים
 • זוהרים
 • חוסר נוחות בשימוש במחשב
 • לחץ או מאמץ יתר בקריאה ממושכת
 • לחץ או מאמץ יתר במשימות חזותיות
 • קושי בלהסתכל על רצועות או דוגמאות קבועות
 • צבעים מסוימים בוהקים וגורמים להפרעה
 • ימי שלג, גשם או ערפל נתפסים כבוהקים ומפריעים

סובלים תסמינים של מיגרנה עם רגישות לאור? >>

אודות שיטת אירלן בתקשורת

המלצות מעמוד פייסבוק פאולה וליאון
לתגובות נוספות מעמוד הפייסבוק של פאולה וליאון לחצו
כתבה עם אירלן ב ynet
כתבה על תסמונת אירלן באתר YNET (לחצו לקריאת הכתבה המלאה)

הבהרה משפטית

 המידע והתכנים המופיעים באתר זה נועדו לשם אספקת אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר המלצה, עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה על בסיס אישי ופרטני. מטרתם של התכנים הכתובים באתר היא לסייע בידי המעיינים בו ולהרחיב את בסיס הידע שלהם בנושאים המובאים בו טרם הפנייה למומחה הרלוונטי.

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בזמן הקרוב

דילוג לתוכן