רגישות לאור

פוטופוביה – או רגישות לאור, הינה חוסר יכולת לסבול: אור שמש, תאורת ניאון, תאורת לד, אורות חזקים , ולעיתים אף תאורת לילה. אי נוחות זו יכולה לפחות באמצעות עדשות משקפיים מסננות צבע . 

ישנם סימפטומים שונים אשר יכולים להיגרם כתוצאה מרגישות לאור. ביניהם: מאמץ של העיניים, עייפות, סחרחורות, עצבנות ותחושת אי נוחות. האור גם יכול להוות גורם לכאבי ראש ומיגרנות. לפעמים רגישות לאור היא סימפטום לפגיעת ראש, זעזוע מוח, או "צליפת שוט" – (כתוצאה מתאונת דרכים) שיטת אירלן.יכולה לעזור בהתמודדות עם הבעיות הללו 

מקור הבעיה נובע, כנראה, מחוסר יכולת המוח להתאים את עצמו לעוצמות שונות של האור.. 

עדשות המשקפיים מסננות הצבע של אירלן מסוגלות לסנן גלי אורך מסויימים של האור, אשר גורמים למאמץ העודף, ועל ידי כך מאפשרות למוח לעשות את ההתאמות הנכונות למידת האור. 

משקפי שמש אינם מספיקים. אנשים הרגישים לאור זקוקים להגנה מפני סוגי תאורה, אורות שונים ולא רק מפני אור השמש. אנשים הרגישים לאור ומרכיבים משקפים מסנני צבע, עושים זאת מבוקר ועד לילה. המשקפיים שלהם אינם מכהים את הנראה. לכן ניתן להרכיב אותם באותה נוחות במשך שעות היום והלילה. 

חשוב מאוד להיבדק על ידי רופא ולשלול את קיומן של בעיות רפואיות נוספות. רגישות לאור יכולה להיות קשורה גם להיפרדות הרטינה, ורגישות לעדשות מגע. תרופות מסויימות יכולות לגרום לרגישות לאור.

קשיי הריכוז או ביצוע המטלות הלימודיות מתעצמים, כאשר יושבים תחת אור ניאון או אור בעל עוצמה חזקה.

הבהרה משפטית: המידע והתכנים המופיעים באתר זה נועדו לשם אספקת אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר המלצה, עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה.
על בסיס אישי ופרטני. מטרתם של התכנים הכתובים באתר היא לסייע בידי המעיינים בו ולהרחיב את בסיס הידע שלהם בנושאים המובאים בו טרם הפנייה למומחה הרלוונטי.