מרכזי אבחון וטיפול בשיטת אירלן בישראל

האיבחון והטיפול בשיטת אירלן נעשים בשני שלבים:

בשלב הראשון בודקים האם סובלים מהתסמונת, ומתאימים שקפים מסנני צבע להקלה על הקריאה.
השלב השני מיועד לאלה, אשר השתמשו בשקפים מסנני הצבע במשך כשבוע עד שבועיים, ונוכחו כי הם מקלים עליהם את הקריאה בצורה משמעותית .
בשלב זה מותאמות עדשות משקפיים מסננות צבע. עדשות המשקפיים הן צבעוניות, אך הנבדק אינו רואה צבע כשהוא מרכיב אותם, אלא, באמצעותן כל ההפרעות החזותיות על הדף ובסביבה פוסקות.
בנוסף להקלה בקריאה, יפיקו מכך תועלת ילדים ומבוגרים אשר רגישים לאור, מתקשים בכתיבה, בהעתקה, סובלים מבעיות קשב ומתופעות פיזיות כמו: כאבי ראש, עייפות רבה כאבי עיניים.
עדשות אלה, המותאמות באופן אישי, אינן ניתנות לרכישה בחנויות האופטיקה.

מאבחן/ת בשיטת אירלן – עורך/ת אבחון לברר האם לנבדק יש תסמונת אירלן ומתאים לו שקף/שקפים לקריאה. במידת הצורך מפנה למתאם/ת מוסמך/ת בשיטת אירלן.

מתאם/ת מוסמכת בשיטת אירלן – עורך/ת את האיבחון הראשוני והתאמת השקפים לקריאה, וכן את האיבחון השני לקביעת הרכב הצבעים לעדשות משקפיים.

להלן הכתובות לאיבחון ולטיפול בשיטת אירלן בישראל:

✶ לניווט במפה לחצו על כפתורי: '+', '-'

הבהרה משפטית: המידע והתכנים המופיעים באתר זה נועדו לשם אספקת אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר המלצה, עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה.
על בסיס אישי ופרטני. מטרתם של התכנים הכתובים באתר היא לסייע בידי המעיינים בו ולהרחיב את בסיס הידע שלהם בנושאים המובאים בו טרם הפנייה למומחה הרלוונטי.