אודות אירלן ישראל

שולמית אלעד

מרכז "אירלן ישראל" הוקם ב-2002, כדי לתת מענה לילדים ומבוגרים הסובלים מעומס חזותי. המרכז הוא הראשון והוותיק ביותר בישראל

במרכז מאבחנים את הסובלים מתופעות שנוצרות כתוצאה מעומס חזותי כגון: רגישות לאור, קשיי קשב, קשיי קריאה ו/או התעייפות ממנה, שדה ראיה מצומצם, קושי בתפיסת עומק כאבי ראש, מיגרנות ועייפות.
המרכז שם לעצמו למטרה, להביא למודעות הציבור את תופעת אירלן ממנה סובלים כ-15% מכלל האוכלוסייה.

משימתנו העיקרית היא לסייע לילדים ולמבוגרים הסובלים מעומס חזותי, באמצעות אבחון והתאמת מסנני צבע לשפור איכות חייהם מבחינה פיזית, רגשית ולימודית. בנוסף מקיים המרכז שלנו הכשרת מאבחנים בשיטת אירלן, מתן הרצאות לקבוצות ומגזרים שונים וכן עוסק במחקר.
כיום, ישנם עשרות מאבחנות ומאבחנים שחברים ב"אירלן ישראל" הפרושים ברחבי הארץ.

מרכז "אירלן ישראל" הוקם ומנוהל ע"י שולמית אלעד, בעלת תואר שני בחינוך מהאוניברסיטה העברית, אשר הובילה במשך כ-30 שנה את מרכז הלמידה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין. כמו כן כהנה כמרצה וכמדריכה דידקטית בחינוך המיוחד במכללה. שולמית הקימה וניהלה במכללה את יחידת "נטעים" – שלב הכניסה להוראה. שולמית השתלמה כמאבחנת בשיטת אירלן באנגליה, והוכשרה להתאמת עדשות משקפים מסננות צבע, ע"י הגב' הלן אירלן ,במכון אירלן הבינלאומי בקליפורניה.
לשולמית יש ניסיון של למעלה מ-20 שנה באבחון עומס חזותי  ובטיפול בו  באמצעות התאמת מסנני צבע באופן אישי

הלן אירלן

שיטת אירלן נקראת על שם גב' הלן אירלן. גב' אירלן ייסדה ופתחה את מרכז אירלן העולמי בלונג ביץ ,קליפורניה, בשנות ה-80. היא עומדת מזה 40 שנה בראש המכון הבינ"ל .

הלן אירלן הינה פסיכולוגית חינוכית אמריקאית, חוקרת ומומחית בתחום התפיסה החזותית. היא בעלת תואר M.A מאוניברסיטת קורנל בארצות הברית

הבהרה משפטית

 המידע והתכנים המופיעים באתר זה נועדו לשם אספקת אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר המלצה, עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה על בסיס אישי ופרטני. מטרתם של התכנים הכתובים באתר היא לסייע בידי המעיינים בו ולהרחיב את בסיס הידע שלהם בנושאים המובאים בו טרם הפנייה למומחה הרלוונטי.

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בזמן הקרוב

דילוג לתוכן